06:55  Kyllingehjerne!
07:50  Rekorder i dyreriget
08:40  Bankokongens comeback
09:10  Kongerigets Klogeste
10:10  Puk og Herman stævner ud - Thorup Strand
11:10  Skiskydning World Cup: Östersund, direkte
12:00  Jul hos Claus Dalby
12:15  Guld i Købstæderne - Nyborg
13:15  Skiskydning World Cup: Östersund, direkte
14:00  Guld i Købstæderne - Nyborg
15:00  Kriminalkommissær Barnaby
16:35  HåndboldSøndag: Bjerringbro Silkeborg-Telekom Veszprém (m), direkte
18:30  TV AVISEN med Sporten
19:00  Smagen af et juleeventyr - Grantræet
19:30  Den Anden Verden
20:00  DR1 Dokumentar: En stille forsvinden
21:00  21 Søndag
21:40  Fodboldmagasinet
22:10  Wallander: Hundene i Riga
23:50  The Burning Plain
01:25  Taggart: Fodboldgal
03:05  Flammer over Mohawk

07:30  Nyheder fra Grønland
08:00  DR2 Morgen
08:30  DR2 Morgen
09:00  Detektor
09:30  JERSILD minus SPIN
10:15  Debatten: Danmarks nye regering
11:15  DR2 Tours - den gode mad
13:15  Husker du ... 1994
14:05  70'erne: Watergate
14:45  Alle præsidentens mænd
17:00  Vestens hårde drenge
18:35  Milliardærhotellet
19:20  Store Danskere - Karen Blixen
20:00  Vi ses hos Clement:
21:00  Rytteriets Jul
21:25  Rytteriet: Vi kører den ind med penis
21:30  Nak & Æd - en pighvar ved Vesterhavet
22:15  Hva' sker der danskere - den danske madkultur
22:30  Deadline
23:00  JERSILD minus SPIN
23:45  Den vilde bande

07:00  Morgengym: Tømmermændstræning, træning for to og vaskebræt
07:30  Morgengymnastikken: Akroyoga, yoga og mormorarme
08:00  DR3 Line up
09:30  Skam
09:45  Family Guy
11:35  X Factor UK 2016
13:10  The Graham Norton Show
14:00  Stardust
16:05  Skam
16:25  Skam
16:40  Skam
17:00  Skam
17:15  Orange County
18:30  Christiania uden filter
19:00  Bedrag II
20:00  Verdens mærkeligste skabninger
20:50  Fuck med din hjerne - filler
21:00  Black Sails III
22:40  Get Carter
00:15  Skam
00:30  Christiania uden filter
01:00  Med livet som indsats - Skudt af kanon
01:35  Spis dine grøntsager!
02:25  Vi er Scarlet Pleasure

08:40  Dagens sang
08:41  På jagt efter videnskaben
09:35  På jagt efter videnskaben
10:25  På jagt efter videnskaben
11:20  Videnskab og tro
12:10  Videnskab og tro
13:05  Videnskab og tro
14:00  Gudstjeneste fra Hasseris Kirke, Aalborg
14:45  Introduktion til De kristnes Jul
14:50  1000 års tro: Troen skal styrke riget
15:20  Tro, håb og videnskab
15:55  Livets pris
18:05  Store danskere - Piet Hein
18:45  Store danskere - Buster Larsen
19:25  Fantastiske Forvandlinger - Japan
19:55  Dagens sang
20:00  DR K Klassisk: Rachmaninov's symfoni nr. 2
21:00  Dokland: Livets sidste stoppested
22:25  Historiequizzen: Korsbæk
22:55  Store danske videnskabsfolk: Peter Panum
23:25  Filmselskabet
23:55  KulturRådet
00:25  Skønhedens magt
00:55  On the Road
03:10  Liz i september

06:45  MasterChef Jul
07:35  MasterChef Jul
08:25  Bones
09:25  Bones
10:25  NCIS
11:25  NCIS
12:20  Jul i Canaan
14:15  All I want for Christmas
16:10  Kærlighed i juletiden
18:00  Familien fra Bryggen
19:00  Med kniven for struben 5
20:00  Luksusfælden
21:00  A Good Day to Die Hard
23:10  Die Hard 4.0
01:40  Forbandet
02:35  Forbandet
03:25  Minority Report
04:10  The Crazy Ones

06:40  Car Matchmaker
07:05  Car Matchmaker
07:30  Car Matchmaker
07:55  Car Matchmaker
08:25  Car Matchmaker
08:50  Car Matchmaker
09:20  Car Matchmaker
09:50  Car Matchmaker
10:20  Car Matchmaker
10:50  Car Matchmaker
11:20  Car Matchmaker
11:50  Car Matchmaker
12:20  Top Gear: The Races
13:30  Fodbold: Optakt til Premier League
14:30  Fodbold: Bournemouth-Liverpool
17:00  Fodbold: Optakt til Alka Superliga
18:00  Fodbold: FC Midtjylland-AGF
20:00  Fodbold: ONSIDE
21:15  James May's car of the people
22:15  NFL: Pittsburgh Steelers-New York Giants
01:25  NFL: Højdepunkter fra National Football League

06:30  Ekstrem hjemmeservice
07:20  Ekstrem hjemmeservice
08:10  Ekstrem hjemmeservice
09:05  Ekstrem hjemmeservice
10:05  Ekstrem hjemmeservice
11:05  Ekstrem hjemmeservice
12:05  Ekstrem hjemmeservice
13:05  Ekstrem hjemmeservice
14:05  Ekstrem hjemmeservice
15:05  Ekstrem hjemmeservice
16:05  Ekstrem hjemmeservice
17:05  Ekstrem hjemmeservice
18:05  Ekstrem hjemmeservice
19:10  Forelsket til jul
21:00  En ægte julestemning i Mistletoe
22:55  Sex and the city
23:35  Sex and the city
00:10  Til døden dem skiller
01:20  Til døden dem skiller
02:10  Ånderne vender tilbage
03:05  Ånderne vender tilbage
04:00  Rædslernes nat

06:55  Dirty Jobs
07:45  American Chopper
08:40  American Chopper
09:30  Homeshopping
10:35  Buying Alaska
11:10  Buying Alaska
11:45  Homeshopping
12:55  FA Cup: Curzon Ashton - AFC Wimbledon
15:00  Alka Superliga: Esbjerg - Brøndby
19:00  Monk
20:00  Monk
20:55  M.A.S.H
21:30  M.A.S.H
22:05  M.A.S.H
22:40  M.A.S.H
23:20  M.A.S.H
23:55  Walker Texas Ranger
00:55  Walker Texas Ranger
01:55  Miami Vice
03:00  Miami Vice
04:00  Fringe

06:55  How Do They Do It? 12 with Lasse Rimmer
07:20  How Things Work
08:15  Auction Hunters
08:40  Baggage Battles
09:05  Baggage Battles
09:35  Baggage Battles
10:00  Mythbusters
11:00  Mythbusters
12:00  Mythbusters
13:00  Buying Alaska
13:30  Buying Alaska
14:00  Buying Alaska
14:30  Buying Alaska
15:00  River Monsters
16:00  Railroad Australia
17:00  Outback Truckers
18:00  Cars That Rock with Brian Johnson
19:00  Salvage Hunters
20:00  How to Build... Everything
20:30  How It's Made
21:00  Mighty Ships
22:00  Taking Fire
23:00  Gold Rush
00:00  Alaska
01:00  Mighty Ships
02:00  Mighty Ships
03:00  Auction Hunters
03:30  Baggage Battles
03:55  Baggage Battles
04:20  Baggage Battles

06:25  Dr. Dee
07:15  Tanked
08:10  Wildest Europe
09:05  Lone Star Law
10:00  Big Fish Man
10:55  Bondi Vet
11:50  Mutant Planet
12:45  Mutant Planet
13:40  Mutant Planet
14:35  Mutant Planet
15:30  Mutant Planet
16:25  Mutant Planet
17:20  Tanked
18:15  Dr. Jeff
19:10  Wildest Europe
20:05  Dr. Dee
21:00  Tanked
21:55  Gator Boys
22:50  Gator Boys
23:45  Mountain Monsters
00:40  Mutant Planet
01:35  Mutant Planet
02:25  Mutant Planet
03:15  Mutant Planet
04:02  Mutant Planet

07:00  Nyhederne og Vejret
08:00  Go' morgen Danmark
12:00  Nyhederne
12:05  En bid af historien
12:50  Crocodile Dundee
14:30  Ludvig og Julemanden
15:00  Alletiders Jul
15:30  Crocodile Dundee II
17:25  Håndbold: EM - studiet
17:55  Dit vintervejr
18:00  Nyhederne og Sporten
18:15  Regionale nyheder
18:25  Razzia
19:00  Nyhederne
19:30  Regionalprogram
20:00  Ludvig og Julemanden
20:35  Star Trek Into Darkness
22:45  Klipfiskerne
23:40  Grand Danois
00:15  Verdens dyreste mad
01:10  Verdens dyreste mad
02:05  Krop umulig - fedme
02:50  Krop umulig - fedme
03:35  De unge piloter

06:50  Revolution
07:35  Gotham
08:25  Gotham
09:15  Gotham
10:05  Gotham
10:50  Gotham
11:40  Natholdet
12:15  Natholdet
12:45  Natholdet
13:20  Natholdet
13:55  Hvem er spasseren nu?
14:25  Lillemand
15:00  Lillemand
15:35  Dybvaaaaad!
16:00  Dybvaaaaad!
16:35  JackAss
17:00  American Dad
17:25  American Dad
17:50  American Dad
18:20  American Dad
18:45  Venner
19:15  Venner
19:45  Dybvaaaaad
20:20  Dybvaaaaad
21:00  Ridiculousness Christmas Special
21:25  Spike Guys Choice Awards 2016
22:55  Natholdet
23:30  Natholdet
00:00  Natholdet
00:35  Natholdet
01:10  The Late Late Show with James Corden
01:55  The Late Late Show with James Corden
02:45  P.I.S. - Politiets IndsatsStyrke
03:00  P.I.S. - Politiets IndsatsStyrke
03:30  Hvem er spasseren nu?
04:00  2 Broke Girls
04:25  2 Broke Girls

06:20  Cause for Alarm!
07:40  Tossede piloter
08:55  Murdoch-mysterierne
09:50  Murdoch-mysterierne
10:45  Murdoch-mysterierne
11:40  Murdoch-mysterierne
12:35  Murdoch-mysterierne
13:35  Inspector Lynley - skinnet bedrager
15:15  Min familie og andre dyr
16:10  Den indiske doktor
17:00  Krig og fred
18:10  Sinatra 100 An All-Star Grammy Concert
19:45  Fint skal det være
20:25  Andersens Julehemmelighed
20:35  Charlies Revygalla 2016
22:50  Andre Rieu julekoncert fra London
00:25  Andersens Julehemmelighed
00:45  Death in Paradise
01:50  Genfærdets terror

06:35  Badminton: Macau Open, direkte
07:40  Badminton: Macau Open, direkte
08:45  Badminton: Macau Open, direkte
09:50  Badminton: Macau Open, direkte
10:55  Skiskydning: World Cup - sprint (k)
12:20  Skiskydning: World Cup - sprint (m)
13:45  Håndboldmagasinet: Kontra - Bents
14:30  Håndbold: EM - studiet
15:05  Håndbold: EM - Serbien-Slovenien (k), direkte
16:00  Håndbold: EM - studiet
16:05  Håndbold: EM - Serbien-Slovenien (k), direkte
16:55  Håndbold: EM - studiet
17:25  Håndbold: EM - studiet
17:50  Håndbold: EM - Sverige-Spanien (k), direkte
18:45  Håndbold: EM - studiet
18:50  Håndbold: EM - Sverige-Spanien (k), direkte
19:35  Håndbold: EM - Holland-Tyskland (k), direkte
20:10  Håndbold: EM - studiet
20:35  Håndbold: EM - Frankrig-Polen (k), direkte
21:30  Håndbold: EM - studiet
21:35  Håndbold: EM - Frankrig-Polen (k), direkte
22:25  Skiskydning: World Cup - jagtstart (k)
23:10  Skiskydning: World Cup - jagtstart (m)
00:00  NBA: Detroit Pistons-Orlando Magic, direkte
01:15  NBA: Detroit Pistons-Orlando Magic, direkte
02:35  Fodbold: Roda JC-PSV Eindhoven
03:30  Fodbold: Roda JC-PSV Eindhoven

06:10  Homeshopping
07:10  Kitchen Boss
07:35  Homeshopping
08:40  Kitchen Boss
09:05  Trophy Wife
09:30  Trophy Wife
09:55  Bryllupper for millioner 2
10:55  Bryllupper for millioner 2
11:55  Bryllupper for millioner 2
12:55  The Santa Incident
14:50  Mistletoe Promise
16:35  Greys hvide verden
17:35  Mænd på barsel
18:35  Mad med Nigella
19:20  Mad med Nigella
20:00  Trophy Wife
20:30  Kærlighedens slør
23:05  Charming Christmas
00:55  Close to Home
01:55  Bryllupper for millioner 2
02:55  Bryllupper for millioner 2
03:40  The Face

06:40  Undateable
07:05  Spøgelsesjægerne
07:55  Homeshopping
08:10  Switched at Birth
09:00  Switched at Birth
09:45  A Christmas Song
11:40  Mom
12:40  Mom
13:10  Forsvundet sporløst
14:05  Big Bounce
15:55  Big Bang Theory
16:25  Big Bang Theory
16:55  Politijagt
17:55  Danmarks Ninja Warrior
18:55  World's Funniest Videos: Top 10 Countdown
19:25  Big Bang Theory
19:55  Big Bang Theory
20:25  Prince of Persia: The Sands of Time
22:45  Politijagt
23:45  Big Bang Theory
00:15  Big Bang Theory
00:45  Smart Cookies
02:30  De beskidte helte
03:25  CSI
04:15  Hverdagens helte

06:25  Homeshopping
07:25  Chaos Caught on Camera
07:55  Chaos Caught on Camera
08:20  Destroyed in Seconds
08:45  Destroyed in Seconds
09:10  Homeshopping
10:10  Auction Hunters
10:40  Auction Hunters
11:20  Auction Hunters
11:50  Auction Hunters
12:25  Serie A: AC Milan - Crotone
14:25  Two and a half men
14:55  Serie A: Sampdoria - Torino
16:55  Two and a half men
17:25  Two and a half men
17:55  Two and a half men
18:25  Two and a half men
18:55  Two and a half men
19:25  Two and a half men
19:55  Two and a half men
20:25  Two and a half men
20:55  Person of Interest
21:50  Person of Interest
22:50  Criminal Minds
23:50  Criminal Minds
00:50  Hannibal
01:50  Hannibal
02:45  Hannibal
03:45  Arrow

07:00  Nissebanden i Grønland
07:25  Godmorgen Ramasjang weekend
07:30  Ernest & Celestine
08:45  Fader Frost
09:10  Kate og Mim-Mim - et juleønske
09:30  Paw Patrol
09:55  Der var engang...
10:20  Karlsson på taget
10:50  Eventyrdetektiven Sandra
11:00  Onkel Reje og børnenes brevkasse
11:15  Kaj og Andrea i cirkus
11:45  Gurli Gris
11:50  Brandmand Sam
12:00  Brandmand Sam
12:10  Lille Nørd
12:40  Vilde venner II
13:00  Skæg med matematik
13:25  Shanes verden
13:50  Musen Tip
14:00  Cirkusliv i savsmuld
14:15  Gæt med Emil
14:25  Gæt med Emil
14:35  Ramajetterne II
14:55  Thomas og hans venner
15:05  Op og hop
15:20  Onkel Rejes Sørøvershow
15:45  Sikker & Søn
15:55  Peter Kanin
16:10  Peter Kanin
16:20  Peter Kanin
16:35  Walt Disney Klassikere
16:40  Walt Disney Klassikere
16:50  Walt Disney Klassikere
16:57  Onkel Rejes Julefis
17:00  Nissebanden i Grønland
17:25  Onkel Rejes Julefis
17:30  Sprinter Galore
17:45  Sprinter Galore
18:00  Doktor McStuffins
18:25  Tree Fu Tom
18:45  Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
19:00  Ramajetterne III
19:15  Professor Balthazar
19:20  Professor Balthazar
19:30  Sebastians jul
19:40  Søpapegøjernes ø
19:50  Godnathistorier
20:00  Godnat - Ramasjang

06:25  My Cat From Hell
07:50  Extreme Couponing
08:15  Toddlers & Tiaras
09:05  Toddlers & Tiaras
10:00  Say Yes To The Dress UK
10:30  Say Yes To The Dress UK
11:00  Outrageous Kid Parties
11:30  Outrageous Kid Parties
12:00  Outrageous Kid Parties
12:30  Outrageous Kid Parties
13:00  Don't Tell the Bride
14:00  MasterChef New Zealand
15:00  MasterChef New Zealand
16:00  MasterChef New Zealand
17:00  MasterChef New Zealand
18:00  MasterChef New Zealand
19:00  MasterChef New Zealand
20:00  MasterChef New Zealand
22:00  Counting On
23:00  Women in Prison
00:00  Sex Sent Me to the Slammer
00:30  Sex Sent Me to the Slammer
01:00  Scorned
02:00  90 Days to Wed
03:00  My Giant Life
03:55  Extreme Couponing
04:20  Extreme Couponing

07:00  En dansker i Europa
07:30  Den Blå Planet
07:50  Reklameinfo
08:00  Jagtmagasinet
08:30  Fiskemagasinet
09:00  La det gro
09:30  DanskPOP Talent
10:40  Nordisk jul
11:10  Heltetræning
11:50  Bispens julekalender
12:00  Reklameinfo
12:10  Mik Schacks EU-service
13:00  Spørg Direkte
13:50  Reklameinfo
14:05  Dit stjernetegn Skytten
14:35  Kniv og gaffel
14:50  Reklameinfo
15:00  Gensyn på dk4
15:30  Gensyn på dk4
16:00  Søndags Bingo
17:00  Spørg Direkte
17:50  Countryfestival fra Silkeborg
18:40  Sy-værkstedet
18:50  Bispens julekalender
19:00  Bog og forfatter
20:00  Jagtmagasinet
20:30  Søstrene Bisp
21:00  DanskPOP Talent
22:15  Jul på Weberen
22:45  Hvordan
22:50  Bispens julekalender
22:55  "Hva' er meningen
23:30  Jagtmagasinet
00:00  Reklameinfo
00:10  Mik Schacks EU-service
01:15  Årets julemærkekunstner 2016
01:45  Jørgen Leth
02:30  Et ægte tæppe tak!
03:15  Stambordet med Niels Vestergaard
03:45  Børnene fra Kildebjerget