11:30  Jagerpiloterne
12:15  Søren Ryge præsenterer: Min nye trøje
12:45  Hun så et mord
13:30  Hun så et mord
14:15  Inspector Morse: Liget i kanalen
16:00  Arizona Junior
17:30  Kongerigets Klogeste
18:30  TV AVISEN med Sporten og Vejret
19:05  Naturens små mirakler
20:00  Matador - Skyggetanten
20:55  Kriminalkommissær Barnaby
22:25  Lewis: Dødens melodi
00:00  World's Greatest Dad
01:30  The Best Exotic Marigold Hotel
03:25  Kommissær Janine Lewis
04:10  Bidt af naturen

11:17  Temalørdag: Øboerne og hvalerne
12:40  Den anden kyst
13:30  Tidsmaskinen om ludomani
13:40  DR2 Live: Alternativets Landsmøde
15:40  Tidsmaskinen om alkohol
15:50  Bag om den britiske overklasse
16:50  Charade
18:40  So ein Ding- mobilbetaling
19:15  Nak & Æd - et rensdyr på Svalbard
20:00  Temalørdag: Den beskidte sandhed om 'clean eating'
20:50  Temalørdag: Når sundt bliver sygt
22:05  Temalørdag: Afhængig af træning
22:30  Deadline
23:00  JERSILD om TRUMP
23:35  The Flowers of War
01:45  The Weight of Water

09:40  Stephen Hawkings univers
11:50  Hawking: Tænk som en videnskabsmand
12:35  Hawking: Tænk som en videnskabsmand
13:20  Hawking: Tænk som en videnskabsmand
14:05  Taler du kropssprog?
14:25  Sex på recept
14:55  Petra elsker sig selv
15:25  Terapitimen
15:55  Hotel Rwanda
17:50  DR3 Dok: Kæreste med en indsat
18:35  Crazy Ex-Girlfriend II
19:15  Jekyll & Hyde
20:00  Doctor Who X
20:45  DR3 Fuckr med dn hjrne
20:55  Billboard Music Awards 2017
22:55  Young Guns
00:35  The Grey
02:25  Bloc Party - NorthSide Festival 2016

11:00  Monopolets Helte - Erling Bundgaard
11:50  Monopolets Helte - Poul Jørgensen
12:40  Dansk Naturgas
13:05  Dansk Naturgas
13:35  Smilehullet - Linie 3
13:45  Hov-Hov
14:45  aHA!
15:30  Eddie Skoller og Byens Bedste Backing Band 1983
16:25  Eddie Skoller og Byens Bedste Backing Band 1983
17:10  Holocaust
18:45  Huset på Christianshavn
19:10  Huset på Christianshavn
19:45  Før søndagen
19:55  Dagens sang: Den skønneste på jord
20:00  Kærlighed på italiensk
22:00  Ballade på Bullerborg
23:15  The Immigrant
01:05  Himlen over Berlin

10:55  For lækker til love
11:55  For lækker til love
12:55  For lækker til love
13:55  For lækker til love
15:00  For lækker til love
16:00  For lækker til love
17:00  For lækker til love
18:00  For lækker til love
19:00  Ladies of London
20:00  Familien fra Bryggen
21:00  Mr. & Mrs. Smith
23:25  Parterapi i Paradis
01:45  State of Play

11:30  Drive
12:00  Top Gear: Patagonia Special
13:30  Formel 1: Monacos Grand Prix - Kvalifikation
16:00  Top Gear: Patagonia Special
17:30  Simpsons
18:00  Simpsons
18:30  Simpsons
19:00  Rush Hour 2
21:00  Fodbold: FC Barcelona-Alavés
00:00  Tokarev
02:00  Beef

11:00  Min fede familie
12:00  Min fede familie
13:00  Mordet i Mexico
15:00  Masterchef Danmark - mig og min kok
15:55  Masterchef Danmark - mig og min kok
16:55  Du burde gå til lægen
17:25  Du burde gå til lægen
18:00  Grand Designs
19:00  LIKE, DEL, SMAG
19:30  LIKE, DEL, SMAG
20:00  Jagten på lykke
22:25  Meet Joe Black
02:10  Depotjægerne fra Texas
02:35  Depotjægerne fra Texas
03:05  Til døden dem skiller

11:20  Food Factory
11:50  Food Factory
12:20  Food Factory
12:50  Homeshopping
13:55  Walker Texas Ranger
14:55  Walker Texas Ranger
15:55  Walker Texas Ranger
16:55  Walker Texas Ranger
17:55  Serie A: Bologna - Juventus
20:00  Walker Texas Ranger
21:00  Special Victims Unit
21:55  Special Victims Unit
22:55  Special Victims Unit
23:50  Special Victims Unit
00:50  Special Victims Unit
01:50  Fringe
02:45  Fringe
03:45  Fringe

11:00  Gold Rush
12:00  Gold Rush
13:00  Gold Rush
14:30  Gold Rush
15:00  Gold Rush
16:00  Street Outlaws
17:00  Street Outlaws
18:00  Street Outlaws
19:00  Wheeler Dealers
20:00  Street Outlaws (Vs. Fast N' Loud Mega Race)
21:00  Legend of Croc Gold
22:00  The Last Alaskans
23:00  Gold Divers
00:00  Inside the Gangsters' Code
01:00  Mythbusters
02:00  Mythbusters
03:00  Naked And Afraid
03:55  Street Outlaws (Vs. Fast N' Loud Mega Race)

10:55  Animal Cops Houston
11:50  Wildest Islands
12:45  Wildest Islands
13:40  Wildest Islands
14:35  Dr. Jeff
15:30  Dr. Jeff
16:25  Dr. Dee
17:20  Lone Star Law
18:15  Wildest Africa
19:10  Dr. Jeff
20:05  Pit Bulls & Parolees
21:00  Lone Star Law
21:55  Tanked
22:50  Tanked
23:45  Dr. Jeff
00:40  Dr. Jeff
01:35  Dr. Dee
02:25  Dr. Dee
03:15  Dr. Dee
04:02  Dr. Jeff

08:00  Go' morgen Danmark
12:00  Nyhederne
12:10  Hjem til gården - finalen
12:50  Hjem til gården - afgørelsen
13:25  Grand Danois
14:00  David Beckham på eventyr i Brasilien (1:2)
14:55  David Beckham på eventyr i Brasilien (2:2)
15:50  SuperMatchen: Studiet
16:05  SuperMatchen: Nykøbing F.-København (k), direkte
16:55  SuperMatchen: Nykøbing F.-København (k), direkte
17:55  Dit forårsvejr
18:00  Nyhederne og Sporten
18:15  Regionale nyheder
18:25  Holder Danmark i live
19:00  Nyhederne
19:30  Regionalprogram
19:45  Sportsnyhederne
20:00  Rundt på gulvet
21:00  The Interview
22:55  Lawless
00:55  Pale Rider
02:50  Hollow Man

11:00  Drengen og Jern-kæmpen
12:30  Giver det mening ifølge Torben Chris
13:05  Giver det mening ifølge Torben Chris
13:35  Comedy Fight Club Live
14:35  Comedy Fight Club Live
15:40  Filth
17:20  Uffe Holm: Uforbederlig
18:15  Uffe Holm: Uforbederlig
19:10  Nørgaards netfix
19:45  Dybvaaaaad!
20:20  Dybvaaaaad!
20:50  Sofie Hagen - Shimmer Shatter
22:05  Giver det mening ifølge Torben Chris
22:40  Comedy Fight Club Live
23:45  Live At The Apollo
00:35  Eastbound & Down
01:05  Eastbound & Down
01:40  Eastbound & Down
02:15  Eastbound & Down
02:55  Fire Down Below

11:25  Kommissær Rex
12:20  Fællessang på Charlie
13:15  Danielle Steel - Den største kærlighed
14:50  Danielle Steel - Zoya (1:2)
16:25  De bedste grin: Wikke & Rasmussen
17:00  Rebus - Den gode millionær
18:15  Spørg Charlie
18:45  Spørg Charlie
19:20  Krig og fred
20:50  Lyden af Mercur
21:50  Lyden af Mercur
22:45  10 jeg kan li'
23:35  Syng og gæt
00:35  Sommersang i Mariehaven
01:45  Great Guy
02:55  Murdoch Mysterierne

11:00  Badminton: Sudirman Cup, direkte
12:00  Badminton: Sudirman Cup, direkte
13:00  Badminton: Sudirman Cup, direkte
14:00  Badminton: Sudirman Cup, direkte
15:00  Tennis: WTA - Strasbourg, finale, direkte
17:10  Sportsnyhederne
17:15  Sportsquizzen
17:50  HåndboldMatchen: Studiet
18:20  HåndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
19:10  Sportsnyhederne
19:15  HåndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Bjerringbro-Silkeborg (m), direkte
20:05  HåndboldMatchen: Studiet
20:35  SuperMatchen: Nykøbing F.-København (k)
21:20  SuperMatchen: Nykøbing F.-København (k)
22:05  Tennis: WTA - Strasbourg, finale
00:05  HåndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Bjerringbro-Silkeborg (m)
00:50  HåndboldMatchen: Ribe-Esbjerg - Bjerringbro-Silkeborg (m)
01:35  NBA: Action
02:10  NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff
03:15  NBA: Boston Celtics-Cleveland Cavaliers, playoff

11:45  Trophy Wife
12:15  Trophy Wife
12:45  Livet i børnehøjde
13:45  Klokkeblomst og legenden om ønskedyret
15:10  Step Up Revolution
17:15  Toy Story
18:55  Små Designerdarlings
20:00  Say Yes to the Dress
20:30  Say Yes to the Dress
21:00  Valentine's Day
23:35  48 Hours
00:30  48 Hours
01:30  Before Sunset
03:05  Paula Zahn på sagen
03:55  Betrayal

11:20  Special Victims Unit
12:10  Special Victims Unit
13:10  CSI
14:05  CSI
15:05  Big Bang Theory
15:35  Big Bang Theory
16:05  Big Bang Theory
16:35  Big Bang Theory
17:05  Big Bang Theory
17:30  Big Bang Theory
18:00  Big Bang Theory
18:30  Big Bang Theory
19:00  5. halvleg
20:00  Det stærkeste netværk
21:00  Insurgent
23:15  Blindspot
00:10  Blindspot
01:10  Stoffer i Sommerlandet
02:10  Hannibal
03:05  Hannibal
03:50  Sex, Lai og Mie

11:05  Tanked
12:05  Tanked
13:05  Auction Hunters
13:35  Auction Hunters
14:00  Auction Hunters
14:30  Two and a half men
15:00  Two and a half men
15:30  Two and a half men
16:00  Two and a half men
16:30  Two and a half men
17:00  FA Cup: Chelsea - Arsenal
22:00  The Departed
01:15  Striptease
03:35  Criminal Minds

11:45  Gurli Gris
11:50  Vilde venner
12:15  Lille Nørd
12:40  Bamses billedbog
13:05  Hjørne Bjørne
13:10  Rosa fra Rouladegade
13:40  Musen Tip
13:45  Musen Tip
13:55  Onkel Rejes Sørøvershow
14:20  Sofus III
14:35  Der var engang..
15:00  Peter Kanin
15:10  Op og Hop II
15:25  Søpapegøjernes ø
15:30  Gurli Gris
15:35  Gurli Gris
15:45  Kate og Mim-Mim
15:55  Kate og Mim-Mim
16:05  Chuggington
16:20  Dora udforskeren
16:40  Paw Patrol II
17:05  Peter Pedal
17:30  Rod i Historien
17:45  Min mosters historier
18:00  Prinsesse Sofia
18:25  Tree Fu Tom
18:45  Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
19:00  Robin Hood - spilopper i Sherwood-skoven
19:10  Onkel Reje og børnenes brevkasse
19:25  F for får
19:30  Brandmand Sam
19:40  Peter Kanin
19:55  Lillefinger
20:00  Udsendelsesophør Ramasjang

11:30  Cake Boss
12:00  Cake Boss
12:30  Cake Boss
13:00  Say Yes to the Dress
13:30  Say Yes to the Dress
14:00  Say Yes to the Dress
14:30  Say Yes to the Dress
15:00  Say Yes to the Dress
15:30  Say Yes to the Dress
16:00  Say Yes to the Dress
16:30  Say Yes to the Dress
17:00  Say Yes to the Dress
17:30  Say Yes to the Dress
18:00  Randy to the Rescue
19:00  Sweet 15
20:00  Kate Plus 8
21:00  Don't Tell the Bride
22:00  Gypsy Sisters
23:00  I Didn't Know I Was Pregnant
23:30  I Didn't Know I Was Pregnant
00:00  I Didn't Know I Was Pregnant
00:30  I Didn't Know I Was Pregnant
01:00  Scorned
02:00  Married by Mum and Dad
03:00  Counting On
03:55  Extreme Couponing
04:20  Extreme Couponing

11:45  Reparations-værkstedet
12:00  Bag facaden med Fatma
12:30  Reklameinfo
12:40  Arkæologien rundt
13:25  Lærer for livet
13:35  Reklameinfo
13:45  Kniv og gaffel
14:20  Kunstnermødet med Dorte Mandrup
14:50  Reklameinfo
15:00  Schlagerbox
16:00  På tur til... krydstogt fra Singapore til Hongkong
16:30  Sommersund
16:40  Mik Schacks Public Service
17:40  Det ægte Italien
18:30  Schlagerstar på Cruise
19:00  Dansktop-BOX
19:30  Super Bingo Lørdag
20:35  Teatermøde med Christian Lollike
21:05  Litteraturens åsteder
21:40  Mariehaven lever
22:10  Sommersang i Mariehaven Classic
22:55  Jagtmagasinet
23:25  Fiskemagasinet
23:55  Forår i Boserup Skov
00:05  Syng med & Tip et Hit
01:15  Lise Sæderup
01:35  Reparations-værkstedet
01:45  Restauranter i Europa
02:10  Spørg Direkte
03:00  Villum & Schmidt
03:30  Bog og forfatter
04:00  Anne-Vibeke rejser